Afgelopen zaterdag was het zover! De nieuwste Boek10 van Godijn Publishing! Dit keer in het Klooster in Woerden, een prachtige locatie met een supermooie zaal waar we ook bij deze editie weer flink wat interessante sprekers voorbij hebben zien komen. Esther Wagenaar was gezellig met ons mee, want zij had meegedaan aan de schrijfwedstrijd “Dansende Olifanten op het IJs” en zou vandaag te horen krijgen of ze in de verhalenbundel was opgenomen, of niet! Spannend dus! ^_^ En wij (Bren & Jeffrey) waren er als bloggers om foto’s te maken, lekker te kletsen met alle schrijvers en natuurlijk onze collega bloggers en andere bekenden!
We voelden ons een beetje als vroeger als je te laat was voor de les, want we waren ietsjes te laat binnen, maar gelukkig nog op tijd om de kick-off van de dag mee te maken en daarna was het aan Hilda Spruit om een lezing te geven over schrijven.
Na Hilda Spruit was er een interview met Anne Ruhl. Zij vertelde hoe ze uiteindelijk kinderboeken is gaan schrijven en hoe dit in zijn werk ging. Ook werden er vragen door het publiek gesteld. Een superleuk interview was het!
Na een korte pauze was het dan zover! De uitslag van de schrijfwedstrijd “Dansende Olifanten op het IJs”. Het was super spannend, want Esther deed dus mee en Bren en Jeffrey beten samen met Esther hun nagels er vanaf! Toen duidelijk werd dat Esther in ieder geval in de bundel was opgenomen was de spanning ietsjes minder, maar nu werd haar plek nog bekend. Het duurde maar en het duurde maar en uiteindelijk werd haar naam dan genoemd! Esther werd met haar verhaal maar liefst 5e! We waren zo blij voor haar en ze straalde helemaal! ^_^
En ja Elly, beloofd, de volgende keer zal ik mijn enthousiaste uitroep voor Esther niet inhouden! x
Niet alleen Esther stond in de bundel, maar ook Johan Klein Haneveld was hierin opgenomen met een kort verhaal. Uiteraard hebben we hun tweetjes ook nog even op de foto gezet om dat heugelijke feit te vieren!
Buddy Tegenbosch mocht na de uitslag van de schrijfwedstrijd een lezing geven, maar hij wilde liever de boel een beetje interactief houden en besloot ter plekke dat het publiek hem gewoon allerlei vragen mocht stellen. Het was leuk, eerlijk, grappig en gaf een duidelijk beeld van hoe schrijven voor hem werkte.
Aan het begin van elk segment van de dag werd ook een gedicht voorgedragen door Jeroen Kraakman. Zijn gedichtenbundel “Donkere dagen, Heldere nachten” was ook verkrijgbaar op het evenement!
Na het gedicht was het tijd om even stil te staan bij de volgende schrijfwedstrijd “Zwarte Sneeuw”, waarbij de jury bekend werd gemaakt en even kort werd ingegaan op deze nieuwe schrijfwedstrijd!
Marelle Boersma van de Thriller Academie en zelf bestseller auteur, ging met haar lezing vertellen waar een goede thriller aan moet voldoen. Er waren volgens haar drie peilers voor elk verhaal: Het verhaal, de personages en de locaties. Ook werd er aangehaald waar het begin, midden en eind van het verhaal allemaal omvatten en hoe je wel en niet moest beginnen. Wij waren het niet helemaal met alles eens, want we zijn van mening dat schrijven niet teveel aan allerlei regels moet voldoen, maar in het grootste deel van het verhaal konden we ons wel vinden. Wat helemaal gaaf was, was dat iedereen na afloop een gratis schrijfcursus kreeg van de Thriller Academie! Daar gaat Jeffrey nog wel even naar kijken, because reasons. ๐
Toen was het eindelijk zo ver! De lancering van de 10 boeken, waarbij dit keer twee bijzonderheden waren, รฉรฉn auteur bracht maar liefst twee boeken uit, Ronald van Assen. En dan was er nog de mystery guest! Wie zou dat toch zijn?!
Alle schrijvers mochten even een kort stukje voordragen, over vertellen voor het publiek over hun boek. Zo leuk! ๐
En dan was er natuurlijk nog de mystery guest: Johan Klein Haneveld!
Kortom, het was weer een geweldig succes! Met tien prachtige nieuwe uitgaven! Uiteraard hebben wij er een aantal ook uitgekozen om een recensie over te gaan schrijven! We zijn dan ook erg benieuwd naar deze verhalen!
Na een dag geluisterd te hebben naar diverse sprekers en alle mooie boeken gelanceerd te zien worden hadden we natuurlijk erg trek gekregen! Daarom haakten we ook gezellig aan bij het etentje na afloop, waar we gezellig met een redelijk groot gezelschap gegeten hebben bij Eetcafรฉ Walzicht, tegenover het theater.
Rond een uurtje of tien ’s avonds waren we allebei wel een beetje afgepeigerd en hoog toe aan wat rust. We hebben afscheid genomen van iedereen en gingen met een kofferbak vol boeken weer terug naar huis! Weten welke boeken we allemaal een thuis hebben gegeven? Dat kun je van de week zien bij onze bookhaul van Boek10!
Het was echt weer onwijs gezellig en we kijken dan ook enorm uit naar de volgende editie van Boek10, maar eerst het Zonderlingen Fantasy/Scifi evenement op 7 Maart in Arnhem! ๐ We hebben er zin in!!! ๐
Happy reading!!
Liefs,
Bren & Jeffrey
Wat een superleuk verslag! En nu al benieuwd naar die bookhaul… ๐
LikeGeliked door 1 persoon
Dankjewel Alice! ๐ Morgen komt de haul online als het goed is! ^_^
LikeLike
Jeffrey & Bren, I read with interest all about your trip to Book10 sponsored by Godijn Publishing. It was quite a full day into dinner time! As I read your rundown here, it was so much more than talking to authors & bloggers & taking photos. –From lectures to interviews & Q&A, plus highlighted with the winners of the writing competitions in several categories. It appears you both had a special interest/friendship with Esther Wagenaar & her 5th place with her story, “Dancing Elephants”!!! Your full coverage here with photos & captions is excellent!!! I particularly appreciated your critique of best selling author, Marelle Boersma, & her lecture on the rules of writing. Sounds like you both had a grand experience! Grand job here! Phil
LikeGeliked door 1 persoon
Pingback: Review: Abdij van de Nacht โ Ellis van Zijll – The Book Dragon's Nook